ANA SAYFA HAKKIMIZDA REFERANSLAR İLETİŞİM

                                            

Siding  Mantolama  Betopan    Çelik Villa  Çatı Tadilatı

                     

Merak Edilenler
 
 
 
   

 

   Merak edilenler

 1. Siding çeşitleri nelerdir?
  American siding; kalınlık ve yüzey dokusu itibari ile tropical seri üretimi yapmaktadır. Başka da seri yoktur. Tropical seri kendi içinde 4 ayrı modeli barındırır; Tekne baskı, Yalı baskı, Bungalov baskı ve private baskı gibi. Beyaz renk dahil 17 ayrı renk seçeneğine sahiptir. Bütün bunlar göz önüne alındığında tüketicinin beğendiği model ne ise o uygulanır. Kalite farklılığı yoktur. Yardımcı profil ve aksesuar yelpazesinin çok geniş olduğunu söylemek de mümkün.
 2. American Siding her türlü binaya uygulanabilir mi?
  American Siding, Teknik prosedürüne ve uygulama, montaj detaylarına uyulması şartı göz önüne tutularak, her binaya uygulanabilir. Çok katlı binalarda rüzgar mukavemeti göz önüne alınarak uygulanmalıdır.
 3. Neden American Siding ?
  Ülkemizde yıllardır sorun olmaktan kurtulamayan ana yapılarımızın dış cepheleri, sezonluk boya bakım maliyetlerini, buna bağlı nem ve korozyonu ortadan kaldırarak uzun vadeli çözüme gidilmiş bu çözüm yarım asır garantiye sahip American Siding vinil yalı baskı sistemi sayesinde oluşturulmuştur.
 4. American Siding malzemesi yeterince sağlıklı mı?
  Dünya Sağlık Örgütünün raporlarına göre, 1978 yılından beri hiçbir ülkede PVC'ye bağlı herhangi bir sağlık sorununa rastlanmamıştır. Uzun ve ciddi bir fizibilite çalışmasının ardından üretimine başlanan American Siding, kesinlikle sağlığa zarar vermemektedir. Öyleki, bugün içerisinde yüzlerce hekimin görev yaptığı hastaneler bile cephelerini American Siding ile kaplatıyorlar. Avcılar Hospital ve Ataköy Hastanesi bunun en güzel örneklerinden birisidir.
 5. American Sidingle kaplanan bir cephe boya istermi?
  American Siding kesinlikle boya istemez.Yarım asır garantili olan American Siding, üretim aşamasında titizlikle seçilen ve pigmentlerden dolayı renk değiştirmez.
 6. American Siding cepheye yük bindirir mi?
  Metrekare'ye 4.2 kg gibi azami yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında kalmasını engellemektedir.
 7. Yangına dayanıklımı?
  Yangına dayanıklılığı B1 sınıfı ile belgelenmiş bir ürün olan American Siding formülündeki inorganik yapı sayesinde kendi kendini söndürme özelliğine sahiptir.
 8. İklim koşullarına göre dayanıklılığı nedir?
  Rüzgara, şiddetli fırtınalara ve darbelere dayanıklıdır. Bütün bu özellikler dünyanın en zor iklim şartlarında denenmiştir.
 9. Çevre kirliliğine yol açarmı?
  Üretim ve uygulama aşamasında çevreye atık verilmemesi ve kirliliğine yol açma-ması American Siding avantajlarından biridir.
 10. American Siding ithal mi ediliyor?
  ERYAP A.Ş.'nin ürünü olup, 3 yıl süren araştırmalar neticesinde üretimi Gaziantep'te gerçekleştirilen dış cephe kaplama malzemesidir.
 11. American Siding bir markamıdır, yoksa ürün ismimidir?
  Ürün kalitesi ve hizmet anlayışı ile kısa zamanda markalaşma yolunda, ülkemizde en çok tercih edilen, ürün ve uygulama ortamında söz sahibi olmuştur. Yani American Siding tescilli bir markadır.
 12. American Siding ile uygulanan binalardaki net olarak belirlenmiş ısı tasarrufu oranı var mıdır?
  American Siding uygulanacak yapının, pencere ve çatı yalıtımı problemleri olmaması durumunda %45 oranında bir tasarruf sağladığı gerçektir
 13. American Siding'in uygulamasının kimlere yaptırmamız gerekiyor?
  AmericanSiding uygulamasını seminerlerde yetiştirilmiş, periyodik eğitimini almış ve AmericanSiding altyapısı oluşmuş yetkili bayi ve uygulamacılara yaptırılması gerekir.
 14. American Siding kolay temizlenir mi, kirlenince ne yapmalı?
  American Siding yarı parlak yapısı ile toz tutmaz ve kolay kirlenmez. kirlendiğinde de kolaylıkla silinerek temizlenir.
 15. American Siding üretim ve uygulama boyutunda garantisi var mı?
  AmericanSiding ürünü, uygulandığı tarihten itibaren 50 yıl ERYAP A.Ş. garantisi altındadır. Fakat American Siding ile uyumsuz ve uygulamasına zarar verecek diğer malzeme ve aksesuarlardan dolayı meydana gelecek hata ve problemlerden American Siding kontrolündeki yetkili bayi sorumludur.
 16. American Siding çok pahalı bir sistem midir?
  American Siding ilk bakıldığında pahalı bir sistem gibi görünsede, periyodik olarak binanın bakım ve onarım masrafları ve ısı yalıtımı ile tasarruf hesaplanınca American Siding hesaplı bir sistemdir. Yeni yapılarda ise Sıva, Su yalıtımı ve boya hesaplan-dığı zaman sistemin pahalı olmadığı göze çarpacaktır.
 17. Tüketiciyi bilinçlendirme adına neler yapıyorsunuz?
  Ancak bizimde siding üreticisi olarak rahatsız olduğumuz bir durum var ki. Polimer cephe kaplama sistemi ya da siding adı altında gerek üretilen gerekse ithal edilen bazı ürünlerin Siding olmadığı, olanın da eğitimsiz kişilerce kaplatılmasının gerek gerçek siding üreticilerini gerek tüketiciyi olumsuz etkilediğini görüyoruz.. Bununla ilgili American Siding olarak üç yıldır düzenlemiş olduğumuz periyodik eğitim seminerlerinde yetiştirmiş ve eğitmiş olduğumuz 600'e yakın kişinin, ilgili / ilgisiz siding altyapı oluşumuna katkısı olduğu inancıyla eğitmeye devam ediyoruz.

 

 

 
     

                                          

Master İnşaat Dış cephe Isı Yalıtım Sistemleri Adres : Esenyurt / İstanbul Tel : (0212) 699 42 57Fax : (0212) 699 42 57 

İstanbul Ana Bayii    |   Edirne Ana Bayii    |        |      

Design By Serkan Selvi